Začnite od úplného začiatku

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

Kde robím chybu ? Prečo môj príjem nerastie ? Prečo sa kariérne nikam neposúvam ? Robím niečo zle ? Ako to robia ostatní, že sa im takto darí ?

Myslím si, že dnes žijeme vo fantastickej dobe, kde máme dostatok informácii z akejkoľvek oblasti, v ktorej sa chceme vzdelávať či posúvať. No častokrát hľadáme informácie či pomoc vo vonkajšom svete. Čakáme, že príde nejaký človek, ktorý nám pomôže, usmerní nás, poradí, naučí... Ja s týmto úplne súhlasím, nakoľko je chytrejšie požiadať o pomoc človeka, ktorý má omnoho viac skúsenosti a výsledkov v oblasti v ktorej sa chcem zlepšiť.

Ale viete čo je na tom najhoršie (NAJLEPŠIE?).

Že tie veci neurobí za vás. 😊 Môže vám dať návod ako, ale do akcie musíte ísť sami. A tak sa púšťate do akcie, dodržujete kroky a slova svojho mentora, ale aj tak to nejde podľa vašich predstáv... A viete prečo ? Chceli by sme rýchlo uspieť, rýchlo zbohatnúť, rýchlo sa presadiť. Začíname používať techniky mentorov a na tie najjednoduchšie a zároveň najúčinnejšie veci sme zabudli.

Koľkokrát za svoj život ste sa zastavili a poďakovali za úplne maličkosti ? Ja viem, mnoho veci v živote berieme ako samozrejmosť. Ráno sa prebudím, umyjem, naraňajkujem, sadnem do auta, odchádzam do práce... Ideme v tempe a všetko berieme tak automaticky ako prirodzenú súčasť nášho života. Do istého momentu som v takejto ,,automatickosti“ a ,,samozrejmosti“ fungovala rovnako, až kým neprišla situácia, ktorá mi ukázala STOP, nie je všetko samozrejmé v tvojom živote.

A tak som si začala uvedomovať a ďakovať za veci, ktoré mám vo svojom živote. Pre niekoho úplná banalita, možno nezmysel, no čuduj sa svetu, čo sa začalo diať. Veci v mojom živote sa začali meniť. Moja pracovná oblasť sa začala zlepšovať, príjem rástol, zákazníci pribúdali, za 2 mesiace som dokázala ušetriť toľko, čo sa mi za 7 rokov v podnikaní nepodarilo, moje okolie ľudí sa začalo prirodzene meniť a prichádzali do života ľudia, ktorí mi pomáhali nie len v pracovnej oblasti, ale rovnako aj v súkromnej... Je neskutočné ako kúsok úprimnej vďaky mi priniesol do života hojnosť, radosť a fantastických ľudí.

Prichystala som si pre teba jednoduchý návod, ktorý keď začneš aplikovať, začnú sa diať neskutočné veci:

  1. DENNÍK VĎAČNOSTI

Zaveď si vlastný denník vďačnosti. Či už to bude malý slovník, farebný zošit, papier, aplikácia s poznámkami v mobile, čokoľvek si zvolíš nechávam na teba.

  1. VYČLEŇ SI NA TO ČAS

Môže to byť ráno alebo večer. Ja som si zvolila večer. Pri posteli mám zošit s perom, vyčlením si na to 15 mi. a premýšľam nad tým čo som pekné počas dňa zažila, koho som stretla, čo sa mi podarilo ale aj nepodarilo, premýšľam nad situáciami, ktoré sa mi počas dňa stali. Píšem všetko na čo si spomeniem. S pokorou a obrovskou vďakou, ale hlavne s úprimným úmyslom bez akýchkoľvek očakávaní. Ja osobne si myslím, že ,,falošná či nútená“ vďačnosť ovocie neprinesie.

Napr. Ďakujem za dnešok, za to, že som sa prebudila. Ďakujem za jedlo a fantastický obed či večeru. Ďakujem za to, že som dnes mohla stretnúť Aničku, ktorá mi ukázala, že situácia ktorú riešim nie je vôbec tak zla...

Píšte všetko, za čo ste vďační. Možno to prvé dni bude 1-2 veci, to je úplne v pohode. Možno ich bude 20. Akýkoľvek počet je v pohode.

  1. CHOĎTE DO DETAILOV

Skúste si jednotlivé slová, či vety odôvodniť. Pozrite sa na to PREČO práve za toto ste vďační .... Možno to prvé dni pôjde troška ťažšie, ale to je úplne v poriadku. Je prirodzené, že mozog sa novým veciam bude zo začiatku brániť, no po čase zistí, kto tu je ŠÉF 😊 Vydržte, dajte tomu čas a hlavne, robte to s radosťou

  1. VYTVORTE SI NÁVYK

Rozhodnite sa, že vydržíte v režime vďačnosti aspoň 21 dní. Po čase tieto veci začnete robiť automaticky. Automaticky budete už počas dňa pociťovať vďaku bez toho, aby ste potrebovali nad tým detailne premýšľať. Stane sa to prirodzenou súčasťou vášho bytia... Ale musím vás upozorniť!!! Pripravte sa na veci, ktoré sa vo vašom živote začnú diať 😊

 

Budem rada, ak sa podelíte o svoje zážitky či skúsenosti spolu s nami... Teším sa na vaše postrehy, pocity a veci, ktoré sa začnú diať 😊

 

Silvia Vargová
Sledujte ma na Instagrame

Nefervyhoda.sk - Facebook share

PRIDAJ SA K NEFéR VýHODE

Je to jednoduché..
Zadaj svoj email a urobíš prvý krok k získaniu tvojej Nefér Výhody.