Vyčisti svoju myseľ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

Myslím si, že najkrajšou ale zároveň najťažšom cestou k úspechu je zvládnuť "odkoučovať" samého seba. Pre mnohých jednoduché a pre ostatných náročne. Musím sa priznať, že ja som patrila presne do tej druhej skupiny - NÁROČNÉ.

Dokázala som si veci naplánovať, vysnívať no čo mi robilo problém bola HLAVA. Tá ma mnohokrát nechcela vôbec "poslúchať" milión myšlienok, spomienok na zlyhania, vnútorná  zloba či nespokojnosť boli mojimi každodennými kamarátmi.

No niet sa čomu čudovať. Od detstva na seba nabaľujeme a vrstvíme ako "cibuľa" rôzne zážitky, porovnávania s inými spolužiakmi, porovnávanie s inými kolegami v práci, vzťahové či priateľské problémy. Slová či situácie, ktoré nás častokrát ranili... A to všetko ostáva v nás.  A tak s tým kráčame životom. A postupne prichádzajú ďalšie negatívne situácie a zážitky a my si to ďalej na seba pekne nabaľujeme a kráčame. A stále to isté...

Skúste si na chvíľku predstaviť svoj šatník

Skúste si predstaviť, že v ňom máte uložené všetko oblečenie či topánky, kabelky, klobúky, čiapky... Všetky veci od útleho detstva, pubertálne oblečenie, súčasne veci, proste VŠETKO.

A počas svojho života, by ste nič nemohli vyhodiť. Mne osobne, by určite na to všetko nestačil ani obrovský kontajner. 😅 Bol by to jeden organizovaný chaos....

A to presne sa deje mnohokrát v našej hlave.

Máme v nej všetko. Od spomienok na nevydarenú školskú lásku, cez zlosť na rodičov, že nám nekúpili obľúbenú hračku či zlobu na kamaráta, že nám prebral milovanú frajerku... Hotový armagedon.

Priatelia, tak ako sa zbavujeme nepotrebného oblečenia sa musíme zbaviť aj veci, ktoré nás trápia v našom vnútri. O svoje telo sa staráme každý deň- dáme mu najesť, napiť, umyjeme ho, vyprázdnime ale čo naša HLAVA? Kedy ste naposledy venovali očistu svojej hlave či myšlienkam? Ja osobne si myslím, že takúto očistu by mali zaviesť už deťom na základných školách 😊

Ak chceme dosiahnuť v živote úspech a prežiť plnohodnotný život v radosti, musíme sa v prvom rade začať starať o tu najkrajšiu časť tela, teda o HLAVU.

 

Na jednom zo školení ARIN DREXLER - uznávanej spisovateľky, autorky a priekopníčky DNA psychológie, nás Arin previedla "PSYCHICKYM DETOXOM".

Psychický detox - neuveriteľný zážitok, kde prichádzate na to, koľko veci a negatívnych spomienok máte v sebe od útleho detstva a celý život si to nesiete so sebou. Dokážete hodinu písať a ani štyri A4 popísane z oboch strán vám nestačia 😊

A potom to príde, zrazu sa cítite ľahší a spokojnejší. Mne to neskutočne v danom čase pomohlo a preto som sa rozhodla s vami o to podeliť.

Som presvedčená, že vám to prinesie rovnakú úľavu či nakopnutie ako to prinieslo aj mne.

 

POSTUP

Na svoj prvý psychický detox si vyčleňte hodinu. Kľudne si nastavte stopky, zvoľte si miesto, kde vás nikto nebude počas tejto hodiny rušiť. Ideálne by bolo bez mobilu alebo so zapnutým letovým režimom.  Psychický detox si môžete kľudne spestriť pustením meditačnej alebo relaxačnej hudby, aby sa vaša myseľ dostala do stavu uvoľnenia. Prichystajte si papiere a pero... A začnite písať. Píšte všetko čo vám príde na myseľ. Kto vás kedy nahneval, urazil, ranil, s čim ste nespokojní, čo vás trápi...

Môžu to byť úplne maličkosti napr. hnevá ma, že manžel opäť neumyl riad až po veci, ktoré vás nahnevali ešte v detstve. Píšte všetko, úplne všetko čo vás trápi a príde vám na um. Váš psychický detox môže kľudne obsahovať vulgárne slová či nadávky. Postupne zo seba budete dostávať všetko. Čo je ale veľmi dôležité: NEČÍTAJTE PO SEBE TO ČO STE NAPISALI... Len píšte. Aj keď by to malo obsahovať aj tú istú  vetu, je to jedno. Po dopísaní to roztrhajte, spáľte alebo použite skartovač.

Detox môžete vykonávať kedykoľvek chcete. Či už každý deň, týždeň, či mesiac. Ak budete cítiť, že vaša myseľ je znova preplnená, vezmite pero, papier a píšte.

 

Budem veľmi rada, ak sa svojimi postrehmi či pocitmi podelíte v komentároch. Prajem veľa úspechov pri psychickej očiste 😊

 

Silvia Vargová
Sledujte ma na Instagrame

Nefervyhoda.sk - Facebook share

PRIDAJ SA K NEFéR VýHODE

Je to jednoduché..
Zadaj svoj email a urobíš prvý krok k získaniu tvojej Nefér Výhody.