sa stal novodobým negatívnym trendom

Výskum zhotovený v Nemecku potvrdzuje, že ním trpí každý druhý človek. Neobchádza takmer nikoho a nikde – zamestnanie, škola, domácnosť, manažéri, študenti, matky, deti – my všetci sme vystavení stresu. Náš boj s ním sa ale často podobá boju s veternými mlynmi. V stresovom období minimálne spíme, máme minimum pohybu, nie sme schopní jesť, alebo stres naopak zaháňame sladkosťami, alkoholom, cigaretami.

Odborníčka na preventívnu medicínu a liečbu stresu, Dr. Anke Ertan, vysvetľuje: „Telo je ako elektráreň. Pokiaľ funguje na 100% výkon, spotrebováva k tomu energiu a prirodzene tvorí aj odpadové látky. My tento proces môžeme pocítiť ako stres. V prípade, že na nás pôsobí dlhodobo, hovoríme o tzv. chronickom strese. Telo si po nejakom čase nebude vedieť s vysokými nánosmi odpadových látok poradiť, je preťažené, a dáva nám to najavo fyzicky aj psychicky. Prichádza únava, vyčerpanie, nespavosť. Niektoré kombinácie rastlinných látok, vitamínov a minerálov pomáhajú telu znižovať zvýšenú záťaž, eliminovať škodliviny a vytvárať novú energiu.“

Pozrite si video s Dr. Anke Ertan

Teória je aj v prípade prekonávania stresu jednoduchšia, než prax. Napriek tomu stojí za pokus zmeniť zažité veci a posunúť sa tam, kde je svet pokojnejší a príjemnejší. Ak dostanete stres pod kontrolu, môže byť pre vás dokonca hnacím motorom !

Nefervyhoda.sk - Facebook share

PRIDAJ SA K NEFéR VýHODE

Je to jednoduché..
Zadaj svoj email a urobíš prvý krok k získaniu tvojej Nefér Výhody.