Slová ako nástroj úspechu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

Ak by sme si uvedomovali silu slov či myšlienok, veľa z nás by ostalo ticho, a ak by to bolo možné, aj bez akýchkoľvek myšlienok...

A teraz nemám na mysli len slová, ktoré používame na komunikáciu s vonkajším svetom. To čo rozhoduje o našom úspechu či neúspechu je v prvom rade náš vnútorný rozhovor. To ako sa sami so sebou rozprávame či už pri pohľade ráno do zrkadla, cestou do práce, počas dňa, večer... Skúšali ste niekedy sledovať váš vnútorný dialóg samého so sebou? Aké myšlienky či slová mali prevahu?

Boli to slová ako:
to vyzerám, som tlstý/á, to asi nie je pre mňa veď aj tak nič nedokážem, nemám sebadisciplínu, nenarodila som sa pod šťastnou hviezdou, to sa mi nepodarí, aj tak všetko pokazím, radšej to ani neskúšam, nemám na to povahu

Alebo:
Dnes mi to pristane, v týchto šatách vyzerám TOP. Síce s tým nemám skúsenosť, ale pustím sa do toho, veď naučím sa opäť niečo nové. Dokážem to, zvládnem to aj keď teraz neviem ešte ako, ale určite sa to podarí. Mám rada výzvy, urobím to.

Častokrát sme práve my tou osobou, ktorá nám bráni dosiahnuť úspech... Náš vnútorný rozhovor a myšlienky ovplyvňujú slová, ktoré sa skôr či neskôr zhmotnia práve v tom vonkajšom svete. A potom sa len sami utešujeme v tom, že aj tak sme mali pravdu, ja som si myslel/a, že to takto dopadne. A pritom nevidíme koreň veci odkiaľ to cele pramení.

Slovník, ktorý používame na komunikáciu s vonkajším svetom či komunikáciu so sebou samým nejde zmeniť z dňa na deň. Je potrebné sa pre to rozhodnúť, dať tomu čas a aplikovať to do svojho života jednoduché veci. Ale viete, čo je na tom najlepšie? Že sa to dá 😊 Ak budete využívať stratégie, ktoré fungujú. Mozog je sval, ktorý keď budete trénovať a cielene mu podsúvať slová či vety, po určitom čase si na to zvykne a uverí tomu 😊 No nie je to fantastické? Že sa dokážete cielene preprogramovať na úspech, hojnosť, radosť, lásku či šťastie. Možno to niektorým z vás príde divné alebo zvláštne. Váš mozog dokáže obrovské veci, len musíte poznať tie správne ingrediencie, ktorými ho chcete kŕmiť.

Táááák, ale poďme k veci 😊 Chcem sa s vami podeliť o typy, ktoré mne pomohli zmeniť myslenie či vnútorný dialóg so sebou. Dnes internet či rôzna literatúra ponúka podobné návody na to ako. No častokrát, sú to veci, ktoré autor odniekadiaľ skopíroval a má to zvládnuté len na teoretickej úrovni. Ja som sa rozhodla sa podeliť s vami o osobnú skúsenosť, ktorá funguje mne ako aj ľuďom s ktorými dlhodobo spolupracujem a verím, že rovnako budú fungovať aj vám.

 

S čím začať?

 

  1. PROGRAMOVANIE MYSLE

V časoch svojho neúspechu, kde už aj extrémna dávka pozitívneho myslenia nefungovala, som objavila zaujímavé poznanie, ktoré mi ukázalo kde začať. A začala som od úplného základu, ktorým bola moja myseľ. Začala som jej cielene, počas obdobia 21 dní podsúvať audio nahrávky a literatúru. Aby som bola konkrétna, bola to literatúra od autora PAUL McKENNA- ZMEŇTE SVOJ ŽIVOT ZA SEDEN DNÍ, ktorá obsahovala Audio CD na programovanie mysle. Dnes na trhu nájdete určite kopec podobnej literatúry s podobnými audio nahrávkami. Alebo možno vám bude stačiť aj YOUTUBE 😊 Ten, dnes ponúka kopec audio nahrávok na programovanie mysle, stačí si len vybrať tú, ktorá vás svojím názvom zaujme. Lebo presné tá, bude pre vás ako stvorená.

 

  1. AFIRMÁCIE

Slová alebo výroky, ktoré nás tiež vo svojej podstate programujú našu myseľ. Cielene si vyberáte a opakujete slová a vety, ktoré s vami nejako rezonujú. Pri tomto je dôležité, aby afirmácie boli napísane KLADNE a v PRÍTOMNOM ČASE.

Napr.  Zostávam koncentrovaný a uvoľnený.

Viem jednoducho vyvinúť užasnú koncentráciu na zvládnutie čohokoľvek chcem

Som schopný, zdravý a atraktívny.

Vyžarujem lásku a šťastie.

Ostanem sebavedomý a negatívne názory ostatných okolo mňa ma neovplyvnia.

Snažte sa o to, aby ste sa plne koncentrovali na slová, ktoré rozprávate. Nájdite si počas dňa 15min pre seba, ideálne na začiatku dňa, kde sa dokážete naladiť na nový deň. Ja som na svojom začiatku mala afirmácie dokonca aj nalepené

či napísané v rôznych častiach bytu. Spomínam si ako som červeným rúžom na pery napísala na zrkadlo v kúpeľni: DNES JE TVOJ NAJLEPŠÍ DEŇ V ŽIVOTE 😊 Fantázie sa medze nekladú, urobte si to tak, ako sa vám chce.

 

  1. ODSLEDUJTE SI CIELENE SLOVÁ, KTORÉ POUŽÍVATE

Ja viem, bude to na začiatku troška náročnejšie. Ako celý proces premeny. Ale o to lepšie to potom bude chutiť. Skúste sa koncentrovať, najlepšie ako viete, na váš vnútorný rozhovor ako aj na slová, ktoré používate na komunikáciu s vonkajším svetom. Cielene sa počúvajte, ak je možné, zaznačte si to alebo nahrajte na diktafón v telefóne a večer sa k tomu vráťte. Snažte si slová, ktoré mali negatívny náboj uvedomiť a popremýšľať nad tým ako by ste ich dokázali povedať inak, v tom pozitívnom slova zmysle.

 

Mám z vás obrovskú radosť, že ste sa rozhodli na sebe začať pracovať. Možno zo začiatku to bude vyzerať náročné a komplikované, ale kašlite na to!!! Užite si celý proces premeny a cestu k vysnívanému výsledku. Budem veľmi rada, ak sa s nami podelíte o skúsenosti, postrehy, AHA momenty či akékoľvek uvedomenia. V prípade akýchkoľvek otázok či pomoci ma kľudne kontaktujte. Rada vám pomôžem 🙂

 

Silvia Vargová
Sledujte ma na Instagrame

Nefervyhoda.sk - Facebook share

PRIDAJ SA K NEFéR VýHODE

Je to jednoduché..
Zadaj svoj email a urobíš prvý krok k získaniu tvojej Nefér Výhody.