Prijatie zodpovednosti za svoj život

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

Kto je zodpovedný za naplnenie nášho života šťastím, fantastickými kariérnymi možnosťami, ideálnym rodinným zázemím, skutočným šťastím v partnerskom či kamarátskom vzťahu?

Väčšina z nás je zvyknutá na veci v našom živote, ktoré sa nám nepáčia, obviňovať nejaký subjekt mimo nás. Obviňujeme šéfov, priateľov, partnerov, rodičov, kolegov, média, počasie - každého a všetko, na čo môžeme zvaliť vinu.

Zatvárame oči a nechceme vidieť, že skutočný problém spočíva práve v nás. Je načase prestať hľadať odpovede na to, prečo ešte nežijeme vytúžený život a prečo sme ešte nedosiahli výsledky, ktoré ste chceli, tam, kde nie sú, teda mimo seba.

Sme to my, kto vytvára kvalitu nášho života a produkuje výsledky. Aby sme dosiahli v živote naozaj to po čom túžime, musíme za svoj život prevziať stopercentnú zodpovednosť. Znamená na, že musíme uznať, že sme tvorcom všetkého čo sa s nami deje. Ak chceme byť naozaj úspešní, musíme prestať obviňovať iných, sťažovať sa na okolnosti a musíme prevziať plnú zodpovednosť za všetky svoje výsledky, úspechy ale aj nezdary.

Musíme sa vzdať všetkých výhovoriek, všetkých svojich príbehov, kde vystupujeme ako obeť, všetkých dôvodov, prečo nemôžeme alebo prečo sme doposiaľ nemohli. Nie vonkajšie okolnosti či podmienky nám bránia dosiahnuť úspech - SME TO MY !!! Obmedzujeme sami seba.

Vo svojom živote máme kontrolu len nad tromi vecami:

  1. Myšlienkami
  2. Našimi predstavami
  3. Našimi činmi

 

Ak sa nám nepáči čo vytvárame a zažívame, zmeňme svoje reakcie. Zmeňme myšlienky, návyky, knihy ktoré čítame, ľudí s ktorými trávime čas, zmeňme to o čom snívame cez deň.

Čo keby sme sa rozhodli vzdať sťažovania? Okolnosti, na ktoré sa sťažujeme sú situácie, ktoré môžeme zmeniť, ale rozhodli sme sa, že tak neurobíme. Môžete dostať lepšiu prácu, nájsť si milujúceho partnera, zarobiť viac peňazí, cestovať po svete, jesť zdravšiu stravu. Ale všetky tieto veci vyžadujú, aby sme sa zmenili. Úspešní ľudia robia aj tie nepríjemné veci a podnikajú kroky, aby dosiahli svoje vytúžené výsledky. Úspešní ľudia nečakajú, kým sa katastrofy stanú, a potom zo svojich problémov neobviňujú niekoho alebo niečo iné.

Väčšina princípov úspechu sú jednoduché, no nie vždy je ich ľahko používať. Vyžaduje si to sústredené vedomie, vytrvalú disciplínu a ochotu experimentovať a riskovať. Musíme byť ochotný venovať pozornosť tomu, čo robíme, a výsledkom, ktoré produkujeme. Musíme žiadať sami seba, svoju rodinu, priateľov, učiteľov, trénerov a klientov o spätnú väzbu. Spomaľme a dávajme pozor . Život vám vždy poskytne spätnú väzbu o účinkoch nášho správania, stačí len venovať tomu pozornosť. To, že sa nám nedarí v obchode, že naše deti sa na nás hnevajú, že naše telo je unavené a slabé, že v dome máme neporiadok alebo sme nešťastní- to všetko je spätná väzba. Hovorí nám, že niečo nie je v poriadku. Je načase venovať pozornosť tomu, čo sa deje.

Najlepší spôsob, ako zistiť, čo funguje alebo nefunguje, je venovať pozornosť výsledkom, ktoré práve dosahujeme. Buď sme bohatí alebo nie sme. Buď máme rešpekt alebo nemáte. Buď si udržiavame ideálnu hmotnosť alebo nie. Buď sme šťastní alebo nie. Výsledky neklamú!

Začnime venovať pozornosť realite. Rozhliadnime sa vo svojom živote a ľuďoch v ňom. Podarilo sa nám nastoliť rovnováhu? Panuje vo vašom živote krása, pohoda a pokoj? Dostávate čo chcete? Zvyšuje sa váš čistý zisk? Zlepšujeme sa vo všetkých oblastiach života? Ak to tak nie je, musí sa niečo stať, ale my to môžeme uskutočniť. Neklamte sa. Buďme k sebe nemilosrdne úprimní. Vykonajme inventúru samých seba!

Nefervyhoda.sk - Facebook share

PRIDAJ SA K NEFéR VýHODE

Je to jednoduché..
Zadaj svoj email a urobíš prvý krok k získaniu tvojej Nefér Výhody.