Objavte svoj potenciál

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

Čo je to úspech? Ako sa vydať na cestu za úspechom? Čo musím pre úspech urobiť? Objavte svoj potenciál..

Problém väčšiny ľudí nie je v tom, aby úspech nedokázali dosiahnuť. Hlavnou prekážkou je to, že oni nerozumejú pojmu ,,ÚSPECH“ úplne správne. Myslia si, že úspech spočíva v genialite, mágii, talente, šťastí... Skratka v niečom čo im chýba.

Na mojich začiatok som takto premýšľala úplne rovnako. Pri slove úspech som si hneď predstavila bohatstvo Bila Gatesa, postavu najlepšej fitnesky, inteligenciu Alberta Einsteina, obchodné skúsenosti Donalda Trumpa, predstavivosť Walta Disneyho či dokonalosť vyjadrovania Oprah Winfrey. Pre mňa znamenal úspech vyzerať ako niekto iný. Byť niekým iným a dokázať to, čo dokázali oni.

Ale ako byť siedmimi ľuďmi naraz?

Pokiaľ by som sa pokúsila byť niekým z týchto ľudí, bola by som zlou napodobeninou a pripravila by som sa o možnosť stať sa takým človekom, akým som sa stať mala...

Dobre teda, ale ako to urobím? Ako sa vydám na cestu za úspechom? Čo mám robiť? Ako začať, keď nemám žiaden talent? A ako veľmi dobre viete, ak sa pre niečo rozhodnete a po niečom naozaj túžite, tak skôr či neskôr vám príde návod na to ako. A mne, ten môj návod došiel.

 

ÚSPECH JE VEDIEŤ V ŽIVOTE SVOJ CIEĽ, PRACOVAŤ NA DOSAHOVANÍ SVOJHO MAXIMÁLNEHO POTENCIÁLU A VYTVÁRAŤ TAKÉ PODMIENKY, KTORÉ BUDU PROSPECHOM I OSTATNÍM ĽUĎOM.

 

Táto definícia mi zrazu začala dávať zmysel a uvedomila som si, že  úspech je skôr cesta ako cieľ. Nezáleži  ani na vašom veku ani na tom, čo ste sa rozhodli v živote robiť. Vždycky budete mať dostatok síl, aby ste pracovali na dosiahnutí svojho potenciálu a využívali možnosti. Ak sa budete na úspech pozerať ako na cestu, snaha dostať sa do cieľovej stanice pre vás nikdy nebude komplikovaná.

Každý z nás má potenciál stať sa úspešným už dnes. Úspešní ste už vo chvíli, keď začnete s hľadaním svojho cieľa a keď začnete využívať svoj potenciál. Úspech nie je to, o čom musíte snívať a dúfať, že vás jedného dňa stretne.

Prichystala som si pre vás nejaké tipy, ktoré mne pomohli pri hľadaní môjho potenciálu.

 

  1. SÚSTREDENIE SA NA JEDEN HLAVNÝ CIEĽ

Ako hovorí v jednom z porekadiel: ,,Nedá sa sedieť na viacerých stoličkách“ a to isté platí aj pri cieľoch. Nedá sa využiť 100% vlastného potenciálu, pokiaľ sa venujete desiatim veciam naraz. Dosiahnutie vášho potenciálu si vyžaduje pozornosť a koncentráciu. Akonáhle sa rozhodnete na čo sa budete sústrediť, musíte sa rozhodnúť, čoho ste ochotní sa vzdať. Bez obety nie je úspech. Pokiaľ chcete dosiahnuť málo, stačí mala obeta. Ale ak chcete dosiahnuť veľké veci, musíte byť pripravení obetovať mnoho vecí.

 

  1. NEUSTÁLE SA ZDOKONAĽUJTE

Každý deň môže byť ešte lepší ako včera. Vždy tak budete bližšie a bližšie k naplneniu svojho potenciálu. A časom zistíte, že to čo ste získali počas svojho osobného rastu, nie je zďaleka až tak dôležité ako to, kým sa stanete.

Koncentrujte sa na cestu a užívajte si každučký krok. Vývoj osobnosti človeka sa nedá urýchliť, ale ak začnete dnes, a malými krôčikmi pôjdete tou svojou cestou k úspechu, začnú sa vám otvárať postupne ďalšie a ďalšie dvere k vysnívanému životu.

 

  1. ZABUDNITE NA MINULOSŤ

Ak budete so sebou vláčiť minulosť, len ťažko sa môžete priblížiť zajtrajšku. Možno ste v živote urobili veľa chýb alebo máte za sebou minulosť plnú prekážok. Možno ste zlyhali. Zabudnite na to. To je už za vami. Minulosť vám nemôže brániť v naplnení vášho potenciálu. Včerajšok skončil s predošlou nocou. Pokiaľ potrebujete inšpiráciu, spomeňte si na ľudí, ktorí prekonali pre mnohých z nás neprekonateľné prekážky. Mňa stále inšpiroval príbeh Nicka Vujčiča, ktorý sa narodil bez nôh a rúk. A aj napriek tomuto hendikepu žil svoj život naplno a dnes inšpiruje milióny ľudí po celom svete.

 

  1. SÚSTREĎTE SA NA BUDÚCNOSŤ

Váš potenciál je priamo pred vami. Je úplne jedno či máte 18 či 68 rokov. Stále môžete na sebe pracovať a posúvať sa vpred. A ako hovorí jedno španielske príslovie: ,, TEN KTO NEHĽADÍ VPRED, OSTANE V ZADU ´´

Všetko na dosiahnutie úspechu máte v sebe, len to stačí objaviť.

 

 

Budem sa tešiť, ak mi o svojej ceste ,,OBJAVOVANIA“ a ,,RASTU“ dáte vedieť. Držím prsty na novej ceste k lepšiemu zajtrajšku 😊

 

Silvia Vargová
Sledujte ma na Instagrame

Nefervyhoda.sk - Facebook share

PRIDAJ SA K NEFéR VýHODE

Je to jednoduché..
Zadaj svoj email a urobíš prvý krok k získaniu tvojej Nefér Výhody.