Filmy, ktore zmenia vaše myslenie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

Počas svojho osobnostného či business-ového vývoja prechádzame rôznymi etapami rastu osobnosti. V živote prichádzajú rôzne situácie, ktoré častokrát nesú so sebou dávku ponaučenia, upozornenia či "prebudenia sa". Častokrát v týchto situáciách vidíme len to zle a tak nám ta podstata, bohužiaľ, uniká pomedzi prsty. Počas svojej cesty som zažila množstvo pádov, sklamaní, radosti či šťastia.

Veď je to život.

Tak ako v prírode sa nám striedajú štyri ročné obdobia, podobne je to aj so životom... Niekedy nám v živote svieti slnko, inokedy prší. Ak niektoré životné lekcie nepochopíme, tak nám poriadne "primrzne" a potom znova sa začneme prebúdzať, kvitnúť či rásť. Ale na to, aby sme takto vnímali život, si musíme v prvom rade vymeniť "OPTIKU" cez ktorú sa na rôzne životné udalosti či situácie pozeráme.

Je to jednoduché? NIE!!! Ale je to úplne v pohode.

My ľudia máme tendenciu chcieť od života veci "HNEĎ". Nie sme ochotní niektoré veci v živote obetovať, z niektorých situácii poučiť sa, či pracovať "TVRDO" na svojich snoch... Ale ani BOH nestvoril celý svet za jeden deň. Nie, nejdem vám tu písať o náboženstve, uvádzam to len ako príklad, pre lepšie pochopenie TRPEZLIVOSTI. Ako spieva vo svojej piesni SUVERENO: "Celé to stojí na rozhodnutí.."

Chce to len rozhodnutie prežiť svoj život na "PLNÉ BOMBY" Nasadiť si inú "OPTIKU" a pozerať sa na život ako na dar. Každý z nás dostal život do daru a je len na nás ako s ním naložíme. Či ostaneme na strane: NEDÁ SA, NECHCE SA MI, JE TO TAŽKE, TO NIE JE PRE MŇA, JA NA TO NEMÁM...

Alebo sa postavíme na stranu: UROBÍM TO, NAUČÍM SA, BUDEM TRPEZLIVÝ, ZAMAKÁM NA SEBE,ZVLÁDNEM TO...

A pre tých, ktorí sa chcú postaviť na tu stranu druhú, som si prichystala menšie prekvapenie. Ako som spomínala, na svojej ceste za lepším životom som si prešla rôznymi fázami, pri ktorých som častokrát potrebovala čerpať odniekiaľ dávku motivácie či inšpirácie alebo len iný uhol pohľadu na svoj život.

 

Filmy, ktoré zmenia vaše myslenie

Filmy, ktoré sú takmer všetky podľa skutočných udalostí, vás naučia aj to, že sa nikdy netreba vzdávať.

  1. 127 hodín (127 hours)
  2. Stratený v džungli (Jungle)
  3. Tajný život Waltera Mittyho (The Secret Life of Walter Mitty)
  4. Stopy (Tracks)
  5. Útek do divočiny (Into the Wild)

 

Americký sen o balíku peňazí sa dá prežiť kdekoľvek žijeme. Tieto filmy vás nakopnú, ako dosiahnuť úspech. A azda aj inšpirujú, ako s peniazmi naložiť dobre.

  1. Vlk z Wall Street (The Wolf of Wall Street)
  2. Letec (The Aviator)
  3. Riziko (Boiler room)
  4. Sociálna sieť (Social Network)
  5. Chyť ma, ak to dokážeš (Catch me if you can )

 

Silvia Vargová
Sledujte ma na Instagrame

 

Nefervyhoda.sk - Facebook share

PRIDAJ SA K NEFéR VýHODE

Je to jednoduché..
Zadaj svoj email a urobíš prvý krok k získaniu tvojej Nefér Výhody.