Čarovné slovo: „Nie“

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

Slovo tak krátke, jednoduché, zložené iba z troch písmen... A zároveň tak nepríjemné a mnohokrát tak ťažko vysloviteľné....

Zažili ste niekedy pocit,situáciu či stav mysle,kde vám myseľ hovorí NIE,ale jazyk aj tak nakoniec povie ÁNO? Ja častokrát 😊 Až pokiaľ som si nezačala uvedomovať,že mi to mnohokrát viac ubližuje ako robí radosť. Prečo ubližuje?

Prečo častokrát robíme veci a vyslovujeme slova, ktoré tak necítime,ale...  CHCEME BYŤ V OČIACH OSTATNÝCH TÝMI NAJLEPŠÍMI?

„Kúpená” láska.Pocit obľúbenosti.Pocit radosti z pomoci.Šťastie v očiach ostatných.A na druhej strane naša vnútorná nespokojnosť či výčitky?

V čase môjho podnikania a vedenia ľudí som si zažila množstvo situácii,pri ktorých som mala chuť povedať NIE.Prečo som to častokrát nedokázala a urobila som úplný opak-išla som sama proti sebe?

Možno tieto slová, či vety sa mnohým z vás nebudú príjemne čítať.No aj napriek tomu som sa rozhodla, že ich tu dám. Myslím si,že je na čase, aby sme začali rozprávať a konať na základe nás samotných, nie na tom,čo sa od nás očakáva alebo čo urobí ostatným radosť.Samozrejme,ako veľa vecí,aj problém s používaním slová NIE,má svoje hlboké korene v našom vnútri.Ale skvelá správa je,že aj zle a tuhé korene sa dajú odstrániť.

Poďme si teraz na chvíľu zacestovať v čase.Vráťme sa do detstva.Možno do situácie,kedy sme niečo veľmi chceli.Túžili sme po novej hračke.Možno to bol bicykel,barbie dom,lego či čokoľvek iné.Alebo sme len niekam túžili ísť...

A zo strany rodičov prišlo zle, hnusné a zákerne slovo NIE.Slovo,ktoré nás zabolelo.„Oni ma nemajú radi, neľúbia ma”.„Ak by im na mne záležalo,určite by mi to kúpili,určite by mi to dovolili”.„Sú ZLÍ”

Možno už v detstve,v mnohých z nás,vzniklo presvedčenie,že ľudia,ktorí hovoria NIE sú zlí a nemajú radi druhú stranu ku ktorej odpoveď smerujú.A zlých ľudí nemá predsa nikto rád.Tak ja to budem robiť inak. Budem hovoriť ÁNO,aby som bol obľúbený u ostatných.Aby ma mali radi.Aby ma prijali medzi seba.Aby som dostával lásku a pocit dôležitosti...

Možno tie situácie u vás boli iné. Možno ste ako dieťa dostali všetko a vaše presvedčenie v hlave, pri slove NIE,má úplne iný príbeh.Vo svojej podstate je to úplne jedno ako to vzniklo.Dôležité je sa zamyslieť, prečo je tak ťažké ho používať.

Je prirodzené,že túžime byť obľúbení.Chceme,aby nás ľudia mali radi. A častokrát si „kupujeme” lásku a obdiv, práve cez slovo ÁNO.Ja nehovorím, že používať slovo ÁNO je zle,pokiaľ to tak cítite je to úplne v pohode.Ale pokiaľ s niečím nie ste stotožnení,niečo sa vám nepáči,niekam sa vám nechce ísť alebo je to mimo vašich priorít,nebojte sa povedať NIE.Nechoďte sami proti sebe ak o niečom nie ste presvedčení. Ak to druhá strana nepochopí,bude urazená  a bude vám to vyčítať či citovo vydierať,utekajte rýchlo preč 😊 Vždy majte na pamäti, že ste na prvom mieste VY.Ľudia, ktorým na vás naozaj záleží a majú vás radi, to určite pochopia,aj keď im poviete nie.No a ostatní...To už nechám na vás,či si vo svojom „ORBITE ŽIVOTA”ponecháte alebo ...

Naučme sa rozprávať ÁNO ľuďom,veciam a príležitostiam,ktoré nám robia radosť či vytvárajú kvalitnejší život...

Naučme sa rozprávať NIE ľuďom či situáciám,ktoré tak necítime a ktoré nemajú nič spoločné s našimi prioritami...

Ak Vám tento článok dáva zmysel a cítite,že aj ostatní by si zaslúžili poznať toto tajomstvo,kľudne ho zdieľajte medzi ostatnými.

Ak Vám tento článok zmysel nedáva a hovoríte nám nie, 😊 je to tiež v úplnej pohode.My vás budeme mať stále rovnako radi,akokoľvek sa rozhodnete 😊

Nefervyhoda.sk - Facebook share

PRIDAJ SA K NEFéR VýHODE

Je to jednoduché..
Zadaj svoj email a urobíš prvý krok k získaniu tvojej Nefér Výhody.