5 jednoduchých spôsobov, ako sa vyrovnať so stresom

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp

Stres je normálnou a prirodzenou súčasťou ľudského života - nedá sa mu vyhnúť, tak ako ho zvládnuť, ako sa vyrovnať so stresom ?

So stresom sa stretávame každý deň či už cestou do práce alebo ak niečo nestíhame alebo napríklad ak riadime väčšie alebo veľké projekty.

Musíme sa dozvedieť viac o tom, ako zvládať stres v produktívnejšom a šťastnejšom živote.

Dnes vám ukážeme niekoľko spôsobov, ako zvládame stres v Nefér Výhode, a veríme, že budú fungovať aj u vás.

5 jednoduchých spôsobov, ako sa vyrovnať so stresom

 

5 spôsobov, ako sa vyrovnať so stresom:

 1. Naplánujte si deň
  Ak prechádzate ťažkým obdobím vo svojom živote s plánom na celý deň sa budete cítiť lepšie a budete ho mať pod kontrolou. Nemusíte premýšľať a rozhodovať sa, čo robiť ďalej.
  Ak sa naučíte riadiť svoj čas, znížite úroveň stresu. Ak si rozdelíte každú úlohu a aktivitu vo svojom dni alebo týždni, urobíte si celkový obraz o vaších povinnostiach, zvládnete ich jednoduchšie a rýchlejšie.
 2. Zamerajte sa na svoju najdôležitejšiu úlohu
  Ak prežívate veľa stresu, pracujte iba na úlohe, ktorá je najdôležitejšia. Pomocou pravidla 80/20 môžete svoje ciele dosiahnuť oveľa ľahšie. Stanovte si jasné priority každý deň. Buďte disciplinovaný a dokončite úlohu.
 3. Získajte viac odpočinku
  Je zaujímavé, koľko ľudí trpí rovnakým handikepom, únavou. Únava spôsobuje, že po dlhší čas prežívate stres na oveľa vyšších úrovniach. Starajte sa o svoje telo a v dlhodobom horizonte vám bude slúžiť oveľa lepšie a prirodzene zníži váš stres. Ak plánujete svoj deň správne, nemal by byť problém s plánovaním väčšieho spánku.
 4. Hovorte o svojej situácii
  Nájdite niekoho, koho máte radi, dôverujte mu a rešpektujte ho, a porozprávajte sa o situácii, ktorú zažívate; požiadajte ich o radu.
 5. Vzdelávajte sa
  Jednou z vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste eliminovali stres, je položiť si otázku: "Čo sa môžem z tejto skúsenosti naučiť ?" Opýtajte sa sami seba, či by ste v budúcnosti mali urobiť viac alebo niečo, aby ste sa tomuto stresu vyhli. Ak sa pozriete do akejkoľvek situácie a hľadáte "ponaučenie" vo svojich najťažších situáciach, vždy ho nájdete.

 

Stres má veľa spoločného s odkladaním a riadením času. Ak sa naučíte riadiť svoj čas, budete menej stresovaní.

Podeľte sa s nami v komentároch s vašimi skúsenosťami, ako sa so stresom vyrovnávate vy a aké situácie ho spôsobujú.

Ďakujeme za prečítanie a zapamätanie si, že ak chcete zmeniť svoju budúcnosť, urobte potrebné kroky a urobte ich teraz.

Nefervyhoda.sk - Facebook share

PRIDAJ SA K NEFéR VýHODE

Je to jednoduché..
Zadaj svoj email a urobíš prvý krok k získaniu tvojej Nefér Výhody.